Новости

Що таке біржові котирування

Українська енергетична біржа була створена для того, щоб здійснювати діяльність з організації тендерної торгівлі на ринках енергетичних носіїв та електроенергії. Сьогодні працює офіційно інтернет-сторінка www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/ , на якій розташовані всі доступні ресурси для вдалих енергетичних торгів. Енергетична біржа в Україні — це відкритий торговельний майданчик, на якому зібрані всі зареєстровані виробники та постачальники енергетичних товарів, що дає можливість формувати справедливість ціни для користувача.

Біржове котирування — це фіксація фактичної вартості та виведення середньо статичної вартості за біржовими угодами за деякий проміжок часу, яка відображує вартість одиниці товару, для природного газу за одну тисячу кубометрів, при звичайних обсягах.

Правила, які необхідні для біржового котирування

Біржове котирування — це основний засіб інформування про вартість природного газу на енергетичному ринку. Українська енергетична біржа ueex.com.ua має самі реальні ціни котирування на природний газ. Біржа кожен день оновлює показники. Біржові котирування — це своєрідна довідка, яка використовується постачальниками природного газу та покупцями, як орієнтир розрахунку вартості.

Головною метою котирування біржової вартості на Українській енергетичній біржі є визначення для енергетичних ресурсів та енергетичних носіїв довідкової вартості. Біржове котирування є найважливішим показником, тому що це цілий механізм дій, які дають змогу визначити середню об’єктивну вартість для товарів на Українській енергетичній біржі на основі цін.

Котирування можуть бути офіційними та неофіційними

Котирування на офіційному рівні проводитися стосовно вартості на окремі групи, які були казані саме біржею. Довідкове котирування може визначатися згідно з підсумками декількох торгів, які відбувалися на біржі. Результати котирування не можна оскаржити. Дані які біли надані з офіційного котирування оголошують на біржі після проведення торгів.

Котирування цін здійснюється декількома способами:

  • реєстрація фактичної вартості.
  • розрахунок типової вартості.
  • додаткова угода.

Додаткові угоди — це поширене явище, особливо в процесі закупівлі в енергетичній галузі. Ринок природного газу дуже колевленний, із-за цього вартість на газ постійно змінюється в різних напрямках. Це зумовлює необхідність переглядати вартість газу, встановлену договором. Якщо цього не робити, то або замовник буде витрачати багато коштів, або постачальник не зможе постачати газ за старою ціною.

Для того, щоб додаткова угода була укладена треба мати одну або кілька з показників:

  • — зменшення обсягів закупівлі;
  • — відбулася зміна вартості за одиницю;
  • — узгоджене зменшення вартості;
  • — відбулося покращення якості предмета закупівлі;
  • — пролонгація строку дії угоди;
  • — зміна вартості у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів;
  • — зміна показників.

Таким чином, користування та купівля-продаж на Українській енергетичній біржі, та за допомогою системи Прозорро, забезпечує обидві сторони високо-технологічними, правовими та іншими важливими умовами для вдалого проведення торгу. Біржа є відкритим інтернет-майданчиком, на якому присутні, як постачальники, так і виробники, та завдяки біржі з державною антикорупційною системою формується адекватна вартість товару. При проведені торгів на Українській енергетичній біржі створюється ліквідність, що дозволяє створювати в державі строковий ринок енергоносіїв.

Вам также может понравиться...